Festiwal w statystyce

MIĘDZYNARODOWE FESTIWALE ORGANOWE
Kościół św. Rodziny – Lublin

 

Czas trwania Liczba koncertów
I

Międzynarodowy Festiwal Organowy

02.07. – 27.08.1997 9
II

Międzynarodowy Festiwal Organowy

01.07. – 13.09.1998 11
III

Międzynarodowy Festiwal Organowy

30.06. – 12.09.1999 11
IV

Międzynarodowy Festiwal Organowy

05.07. – 06.10.2000 12
V

Międzynarodowy Festiwal Organowy

27.06. – 16.10.2001 13
VI

Międzynarodowy Festiwal Organowy

07.07. – 11.09.2002 10
VII

Międzynarodowy Festiwal Organowy

25.06. – 16.10.2003 13
VIII

Międzynarodowy Festiwal Organowy

23.06. – 28.10.2004 12
IX

Międzynarodowy Festiwal Organowy

29.06. – 06.10.2005 14
X

Międzynarodowy Festiwal Organowy

28.06. – 16.10.2006 12
XI

Międzynarodowy Festiwal Organowy

27.06. – 13.11.2007 14
XII

Międzynarodowy Festiwal Organowy

25.06. – 16.10.2008 13
XIII

Międzynarodowy Festiwal Organowy

21.06. – 16.10.2009 13
XIV

Międzynarodowy Festiwal Organowy

30.06. – 16.10.2010 12

ARTYŚCI FESTIWALOWI (1997-2010)

Organiści

Fredrik Albertsson (Szwecja) 2003, 2008
Jose Luis de Aquino & Cristina Banegas – duet organowy (Brazylia – Urugwaj) 1997
Emanuel Amtmann  (Austria) 2001
Colin Andrews (USA) 2001
Colin Andrews & Janette Fishell – duet organowy (USA) 1997
Gail Archer (USA) 2003
Maciej Banek (Polska) 2005
Swietłana Bardaus (Ukraina) 2000
Ewa Bąk (Polska-Bielsko-Biała) 2003, 2007
Jan Bartłomiej Bokszczanin (Polska-Warszawa) 2006, 2008
Alessandro Bianchi (Włochy) 2000, 2002
Angelo Castaldo (Włochy) 2003
Elżbieta Charlińska (Polska-Lublin) 1997, 2004
Andrzej Chorosiński (Polska-Warszawa) 1999
Lucas Chorosiński (Kanada) 1998
Michel Colin (Francja) 1997, 2008
Ennio Cominetti (Włochy) 2002
Mario Duella (Włochy) 1999, 2005
Małgorzata Drzewiecka (Polska-Gdańsk) 2004
Krzysztof Drzewiecki (Polska-Gdańsk) 2001, 2004
Olivier Eisenmann (Szwajcaria) 1998, 2001
Istvan Ella (Węgry) 2010
Jesse E.Eschbach (USA) 2007
Peter Frisee (Austria) 2010
Jakub Garbacz (Polska-Łódź) 2002
Waldemar Gawiejnowicz (Polska-Poznań) 2007
Julian Gembalski (Polska-Katowice) 2003
Valerio Giacobbe (Włochy) 2007
Tomasz Glanc (Niemcy) 2003, 2009, 2010
Karol Gołębiowski (Belgia) 2000, 2008
Karol Gołębiowski & Zygmunt Strzęp – duet organowy (Belgia-Niemcy) 2001
Robert Grudzień (Polska-Radom, Lublin) 1997-2010
Felix Gubser (Szwajcaria) 1997
Mariusz Gumiela (Polska) 2008
Henryk Gwardak (Finlandia) 1997
Karol Hilla (Polska) 2005
Staffan Holm (Szwecja) 2005
Tom Hoornaert (Belgia) 2003
Dalia Jatautaite (Litwa) 2008
Tomasz Kalisz (Polska-Warszawa) 1998
Sławomir Kamiński (Polska-Poznań) 1998, 2002
Przemysław Kapituła (Polska-Warszawa) 1998, 2002, 2003
Jurgita Kazakeviciute (Litwa) 2009
June Kean (USA) 1998
Ferdinand Klinda (Słowacja) 1998
Małgorzata Klorek (Polska) 2005
Włodzimierz Koszuba (Ukraina) 1997
Otto Krämer (Niemcy) 1999
Waldemar Krawiec (Polska-Zabrze) 2003
Jerzy Kukla (Polska-Bielsko-Biała) 1997, 2000
Georgij Kurkow (Ukraina) 2002
Susan Landale (Francja) 2000
Ludmiła Laruk (Ukraina) 2000
Aare Paul Lattik (Estonia) 2001, 2006, 2009
Marco Limone (Włochy) 2004
Jerry Martin i Mark Keane – duet organowy (Irlandia) 2000
Jarosław Marzec (Polska-Bydgoszcz) 1999
Marie France Messager (Francja) 2006
Vladimir Nevdax (Białoruś) 2003
Bruno Oberhammer (Austria) 2008
Roman Perucki (Polska-Gdańsk) 1999, 2002, 2005, 2007
Pauli Pietilainen (Finlandia) 2005
Fabrice Pitrois (Francja) 2004
Ewa Polska (Polska – Lublin, Bydgoszcz) 1998
Natascha Reich (Austria) 2007
Almut Rossler (Niemcy) 1997
Mario Sedlar (Słowacja) 2009
Krzysztof Seroka (Polska-Warszawa) 2009
Zygmunt Strzęp (Niemcy) 1998
Jan Szydło (Polska-Łańcut) 2003
Edgar Teufel (Niemcy) 2000, 2004, 2007
Thomas Thon (Czechy) 1999
Marek Toporowski (Polska-Warszawa) 2000, 2009
German Torre (Argentyna) 2001
Piotr Wilczyński (Polska- Warszawa) 2009
Florian Wilkes (Niemcy) 1999
Krzysztof Wilkus (Polska-Poznań) 2001, 2002
Carol Williams (USA) 2004
Elżbieta Włosek (Polska-Rybnik) 1998, 2000
Rodrigo Valencia (Kolumbia) 2000
Marek Vrabel (Słowacja) 2007
Witold Zaborny (Polska-Zabrze) 2001
Conrad Zwicky (Szwajcaria) 2002

Soliści i inni goście

Anna Adamiak – mezzosopran (Polska) 2010
Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały, sopiłka (Ukraina) 1997-2010
Klaudiusz Baran – akordeon, bandeon (Polska) 2009
Sebastian Bernat – słowo (Polska) 2005
Marta Bizoń – śpiew (Polska) 2010
Jarosław Bręk – bas-baryton (Polska-Poznań) 1999
Katarzyna Broda-Firla – śpiew (Polska) 2005
Józef Broda – trombity, gajdy, okaryny, drumle (Polska) 2005, 2008
Marcin Ciszewski – kontratenor (Polska) 2005, 2007
Irena Czubek  – harfa (Polska-Kraków) 2002, 2006
Catherine Dagois – kontralt (Francja) 2000, 2004, 2007
Lindsay Davidson  – dudy (Szkocja) 2002, 2006
Renata Dobosz – mezzosopran (Polska) 2005
Albena Dimitrowa – mezzosopran (Francja) 2006
Paweł Gusnar – saksofon (Polska-Warszawa) 2008, 2009
Yoshiko Hara – sopran (Japonia-Niemcy) 1997
Monika Kolasa-Hladikova – śpiew (Polska-Łódź) 2002
Magdalena Idzik – mezzosopran (Polska) 2003, 2007, 2009
Klaudiusz Jania – trąbka (Polska) 2010
Artur Jaroń – fortepian (Polska-Kielce) 2009
Iwona Jędruch – gongi, misy dźwiękowe (Polska) 2006, 2007
Ks. Bp Ryszard Karpiński – słowo (Polska) 2007, 2009
Janusz Kohut – instrumenty klawiszowe (Polska) 2005, 2008
Krzysztof Kolberger – recytacje (Polska) 2001, 2003, 2008, 2009, 2010
Władysław Kłosiewicz – klawesyn (Polska -Warszawa) 2000
Jarosław Kret – słowo, obraz (Polska) 2008
Adam Krzeszowiec – wiolonczela (Polska) 2010
Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce (Polska -Warszawa) 2000, 2004, 2008, 2009
Katarzyna Kwiatkowska – fortepian (Polska) 2009
Monique Letourneau – sopran (Kanada) 1998
Markus Linder – róg alpejski (Szwajcaria) 1999, 2001
Olgierd Łukaszewicz – słowo (Polska) 2006, 2010
Irena Małaszewska – śpiew (Ukraina) 2007
Aleksandra i Marzena Małkowicz – śpiew (Polska) 2006
Konrad Mastyło – fortepian (Polska) 2000, 2010
Anita Maszczyk – śpiew (Polska) 2005
Nadia i Dariusz Monczak – skrzypce (Kanada) 2002
Sławomir Mścisz – marimba (Niemcy-Polska) 2000, 2001
Anna Nehrebecka – słowo (Polska) 2009
Marek Niesobski – piła śpiewająca (Polska) 2005
Wiesław Ochman – tenor (Polska) 2000, 2001, 2005
Ks. Krzysztof Ołdakowski SJ – słowo (Polska) 2007, 2009, 2010
Dieter Paetzold  – saksofon (Austria) 2001
Wolfgang Panhofer – wiolonczela (Austria) 1999, 2001
Maria Perucka – skrzypce (Polska) 2005, 2007
Giedrius Prunskus – baryton (Litwa) 2009
Tamara Remez  – śpiew (Ukraina) 2003
Anna Romantowska – recytacje (Polska) 2010
Jerzy Rynkiewicz – tenor (Niemcy) 2003
Anna Seniuk – recytacje (Polska) 2005, 2009
Małgorzata Sęk – wiolonczela (Polska) 2009
Sylwia Siwak – śpiew (Niemcy) 2004
Arkadiusz Skotnicki – marimba (Polska-Gdańsk) 2003
Józef Skrzek – śpiew, organy, instrumenty elektroniczne (Polska-Katowice) 2004
Krzysztof Stanienda – fortepian (Polska) 2010
Verena Steffen – flet (Szwajcaria) 1998, 2001
Aleksandra Stokłosa  – sopran (Polska) 2001
Jan Stromberg – tenor (Szwecja) 2005
Sylwia Strugińska –sopran (Polska-Łódź) 2008
Anny Szałapak – śpiew (Polska-Kraków) 2000, 2010
Leszek Szarzyński – flet (Polska-Olsztyn) 2003, 2005
Marek Szydło – bas-baryton (Polska-Krosno) 2003
Marek Ulański – gitara (Polska-Łódź) 2002
Dariusz Tokarzewski – śpiew (Polska) 2006
Karolina Tomaszewska – fortepian (Polska) 2010
Marek Torzewski (Polska) – śpiew 2008
Elżbieta Towarnicka – sopran (Polska) 2006
Małgorzata Walewska – mezzosopran (Polska) 2009, 2010
Robert Wallace – dudy szkockie (Szkocja) 2001
s.Gracja Wasilewska – recytacje (Polska) 1999
Piotr Wilczyński – klawesyn (Polska- Warszawa) 2009
Włodzimierz Wiszniewski – recytacje (Polska) 2005
Tytus Wojnowicz – obój (Polska-Warszawa) 2002, 2009
Ludmiła Worobec-Witek  – skrzypce (Polska-Kielce) 2001, 2009
Jacek Wójcicki – śpiew (Polska-Kraków) 2005
Maria Załanowska  – sopran (Polska-Poznań) 2002
Krzysztof Zanussi – słowo (Polska) 2005, 2007
Jerzy Zelnik  – słowo (Polska) 2002
Maria Zientek – sopran (Polska-Katowice) 2000, 2003
Cezary Żak – słowo (Polska) 2009
Teresa Żylis Gara – sopran (Monako, Polska) 1999, 2000

Zespoły kameralne, orkiestry, chóry

Bartosz Hadała & Friends – (Polska-USA-Norwegia) 2002
Camerata Vistula (Polska) 2009
Capella Bydgostiensis
(Czesław Grabowski – dyrygent) (Polska-Bydgoszcz) 2002
Chopin Piano Quintet (Polska-Warszawa) 2009, 2010
Chór Chłopięcy i Męski PFP „Poznańskie Słowiki”
(Stefan Stuligrosz – dyrygent) (Polska-Poznań) 1998, 1999, 2008
Chór i Orkiestra Kameralna OSM I i II st. im. K. Lipińskiego
(Teresa Krasowska – dyrygent) (Polska-Lublin) 2007
Chór Mieszany „Jubilaeum”
(Tomasz Orkiszewski – dyrygent) (Polska-Lublin) 2003, 2004
Chór Polskiego Radia w Krakowie
(Krzysztof Penderecki – dyrygent) (Polska) 2007
Chór Żeński Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J.Elsnera w Warszawie (Polska) 2004
Chór Żeński Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K.Lipińskiego
(Teresa Krasowska – dyrygent) (Polska- Lublin) 2004
Duo Glass (Polska-Gdańsk) 2001
Ensemble Wels (Austria) 1999
Kameralna Orkiestra Festiwalowa (Polska-Lublin) 2000
Kwartet bandurzystek „Oriana” (Ukraina) 2003
Kwartet „DolceVita” (Polska) 2008
Kwartet klarnetowy „Claribell” (Polska-Lublin) 2002
Kwartet Prima Vista (Polska- Warszawa) 2000
Kwartet Smyczkowy „Cantabile” (Ukraina) 2007
Kwintet Dęty „Rapsodia” (Ukraina) 2000
Leipziger Syngogalchores (Niemcy) 2005
Lubelska Federacja Bardów (Polska) 2008
Młodzieżowa Orkiestra Kameralna z Ostrołęki
(Jakub Milewski – dyrygent) (Polska) 2010
Orkiestra Dęta Glasfabrik und Stadtkapelle Barnbach
(Gregor Nabl – dyrygent (Austria) 2008
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
(Jerzy Maksymiuk  – dyrygent) (Polska) 2001
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej im.A.Rubinsteina
(Krzysztof Penderecki  – dyrygent) (Polska) 2004
Orkiestra i Chór Teatru Muzycznego w Lublinie
(Jacek Boniecki – dyrygent) (Polska) 2006
Orkiestra XVII Międzynarodowego Kursu Muzyki Kameralnej w Lublinie
(Łukasz Jakubowski – dyrygent) (Polska) 2009
Orkiestra Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.T. Szeligowskiego
(Iwona Borcuch – dyrygent) (Polska) 2009
Scena Plastyczna KUL (Leszek Mądzik) (Polska) 2008
Tarnopolski Kwartet Wokalny (Ukraina) 2003
Trio Bandurzystek (Ukraina) 2007
Trio im.G.Ph.Telemanna (Polska-Bielsko-Biała) 2004
Trio 21 (Austria) 2006
Trio T.R.B. Classic (Niemcy) 2009
Ukraiński Chór Chłopiecy „Dudaryk” (Ukraina) 2001
Zespół Muzyki Dawnej „Rocal Fuza” (Polska-Świeradów Zdrój) 2001
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej (Polska) 2008
Zespół Wokalny „All Antico” (Polska-Łódź) 2000, 2002
Zespół Wokalny „ProVocale Lyra Viersen” (Niemcy) 2004
Zespół Wokalny „Bursztynowa Lira” (Rosja) 2006
Zespół „LUMEN” (Polska-Gdańsk) 2006
Oprac. Sebastian Bernat